Photos from Prešovská archieparchia’s post

POSVIACKA NOVÉHO PRESTOLA V MONASTIERI OTCOV BAZILIÁNOV

Nedeľa, 23. apríl, bola pre otcov Baziliánov prešovskeho monastiera sv. Bazila Veľkého ako aj pre veriacich, ktorí tu prichádzajú na bohoslužby slávnostným a výnimočným dňom. Do monastierskej kaplnky zavítal vladyka Peter Rusnák, apoštolský administrátor Prešovskej archieparchie, kde predsedal svätej liturgii a posvätil nový prestol (oltár).

Na začiatku slávnosti privítal vladyku Petra a ďalších hostí protoihumen Vladimír Juraj Sedláček, nasledovalo posvätenie nového prestola a slávnostná svätá liturgia. V homílii vladyka Peter vyzdvihol na príklade žien myronosičiek, ako aj svätých mučeníkov, potrebu viery v Božie slovo, viery vo vzkriesenie.

Nakoľko tento rok je aj jubilejným rokom – 400 rokov od mučeníckej smrti sv. hieromučeníka Jozafáta Kunceviča, po liturgii sa všetci spoločne pomodlili modlitbu k sv. Jozafátovi s možnosťou získania odpustkov v tomto jubilejnom roku.

Slávnosť sa zakončila myrovaním, pápežskou hymnou a mnoholitsvijem. Po skončení svätej liturgie vladyka Peter posvätil kópiu ikony krásnobrodskej Bohorodičky, ktorá sa nachádza v jaskyni pred budovou monastiera.

Na slávnosti boli prítomní otcovia baziliáni: protoihumen Vladimír Juraj Sedláček, Markijan M. Greško, Peter P. Haľko, Anton Turčanik, predstavený z trebišovského monastiera, Francisk Onisko, protoihumen z podkarpatskej provincie Rádu sv. Bazila Veľkého. Prítomný bol aj rektor kňazského seminára Vladimír Sekera Mikluš s rodinou, otec František Krajňak, ceremoniár Pavol Vasiľ, sr. Daniela, predstavená sestier baziliánok so spolusestrami, sr. Emanuela, predstavená sestier služobníc a veriaci v hojnom počte.

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

HŔSTKA NESIE POSOLSTVO MILOSRDENSTVA ❤️ Poslanie, ktoré Ježiš zveruje svojim učeníkom, je neobmedzené, keď hovorí: ‚Choďte do c...

Ut apr 25 , 2023
HŔSTKA NESIE POSOLSTVO MILOSRDENSTVA ❤️ Poslanie, ktoré Ježiš zveruje svojim učeníkom, je neobmedzené, keď hovorí: ‚Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium všetkému stvoreniu‘; to prevyšuje ľudské sily. Splnením tejto úlohy poveruje hŕstku obyčajných ľudí a to sa zdá byť príliš trúfalé! Ale práve táto hŕstka, taká nepatrná v porovnaní […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy