Photos from Prešovská archieparchia’s post

Tento týždeň v Gréckokatolíckom mládežníckom centre Bárka v Juskovej voli prebiehal 4. turnus letných stretnutí mládeže pod vedením hlavných animatoriek Jožky a Majky Sterančákových. Hlavnými kňazmi boli o.Martin Tkáč a o. Jozef Kišák. Téma turnusu sa niesla v duchu bojovníkov biblických žien a mužov Starého zákona pod názvom „The Warriors“.

Hlavnou myšlienkou turnusu bolo ukázať deťom príklady pravých božích bojovníkov, ktorí sa nikdy nevzdávali a stále verili v božiu silu a pomoc v každom boji (fyzickom, či duchovnom). Vďaka tymto postavám a príbehom deti aj viac spoznávali Sväté písmo. K tomu boli prispôsobené aktivity, metodiky, scénky a rôzne hry vhodné vekovej kategórii 9-11 ročných.

V stredu prišiel do Juskovej Vole vladyka Peter Rusnák, ktorý s deťmi a animátormi na turnuse slúžil svätú božskú liturgiu. Deťom sa prihovoril pár slovami k danej téme dňa a obohatil ich srdcia.


Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Blažený ľud (19. nedeľa v Cezročnom období) Spoločne kráčať (Syn odos) Asi málokto z veriacich sa cíti ako „blažený ľud". Keby s...

Pi aug 5 , 2022
Blažený ľud (19. nedeľa v Cezročnom období) Spoločne kráčať (Syn odos) Asi málokto z veriacich sa cíti ako „blažený ľud“. Keby sme sa na to pýtali v nejakej farnosti, asi by nikde nepovedali, že svoju farnosť vnímajú ako „blažený ľud“. A predsa to dnes v žalme opakujeme: „Blažený ľud, ktorý […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto