Photos from Prešovská archieparchia’s post

V PREŠOVE SA STRETLI METROPOLITI GRÉCKOKATOLÍCKEJ CIRKVI A PRAVOSLÁVNEJ CIRKVI

Vo štvrtok 21. marca sa na Úrade Prešovskej pravoslávnej eparchie uskutočnilo stretnutie pravoslávneho prešovského arcibiskupa a metropolitu českých krajín a Slovenska vladyku Rastislava a prešovského arcibiskupa a metropolitu Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku vladyku Jonáša.

Vladyka Jonáš, ktorý pred necelými dvomi mesiacmi prijal biskupskú chirotóniu a bol uvedený do úradu metropolitu, spolu s vladykom Rastislavom v bratskej debate skonštatovali, že chcú pokračovať vo zveľaďovaní dobrých vzájomných vzťahov medzi oboma cirkvami. Vladyka Jonáš zároveň poďakoval vladykovi Rastislavovi, že prijal pozvanie a zúčastnil sa na jeho biskupskej chirotónii.

Hierarchovia spolu vyzdvihli aj skutočnosť, že je veľa oblastí, v ktorých môžu ako dve kresťanské cirkvi vystupovať spoločne a vydávať svedectvo o Kristovi a jeho evanjeliu.

V závere stretnutia si vymenili dary a zároveň vladyka Jonáš pozval vladyku Rastislava na návštevu na Gréckokatolícky arcibiskupský úrad.

https://www.grkatpo.sk/?spravy&id=3951


Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Predseda KBS: Od nás závisí, akým smerom sa naša krajina bude uberať

Pi mar 22 , 2024
Sviečková manifestácia je pre všetkých pozvaním vždy túžiť po pravej slobode, nikdy ju nezneužívať a nedopustiť návrat totality, hovorí pred 36. výročím manifestácie. Sviečková manifestácia je pre všetkých pozvaním vždy túžiť po pravej slobode, nikdy ju nezneužívať a nedopustiť návrat totality, hovorí pred 36. výročím manifestácie predseda KBS Mons. Bernard […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto