Photos from Prešovská archieparchia’s post

Tento týždeň v Gréckokatolíckom mládežníckom centre Bárka v Juskovej voli prebiehal 4. turnus letných stretnutí mládeže pod vedením hlavných animatoriek Jožky a Majky Sterančákových. Hlavnými kňazmi boli o.Martin Tkáč a o. Jozef Kišák. Téma turnusu sa niesla v duchu bojovníkov biblických žien a mužov Starého zákona pod názvom „The Warriors“.

Hlavnou myšlienkou turnusu bolo ukázať deťom príklady pravých božích bojovníkov, ktorí sa nikdy nevzdávali a stále verili v božiu silu a pomoc v každom boji (fyzickom, či duchovnom). Vďaka tymto postavám a príbehom deti aj viac spoznávali Sväté písmo. K tomu boli prispôsobené aktivity, metodiky, scénky a rôzne hry vhodné vekovej kategórii 9-11 ročných.

V stredu prišiel do Juskovej Vole vladyka Peter Rusnák, ktorý s deťmi a animátormi na turnuse slúžil svätú božskú liturgiu. Deťom sa prihovoril pár slovami k danej téme dňa a obohatil ich srdcia.

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

A opäť sú tu hody 🙂 Srdečne Vás pozývame! ❤️

Pi aug 5 , 2022
A opäť sú tu hody 🙂 Srdečne Vás pozývame! ❤️ Autor správy, foto a správu publikoval Farnosť Bratislava-Kalvária on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto