Photos from Prešovská archieparchia’s post

V ĽUTINE OTVORILI VÝSTAVU FOTOGRAFIÍ Z NÁVŠTEVY SVÄTÉHO OTCA FRANTIŠKA NA SLOVENSKU

V nedeľu 14. apríla otvoril vladyka Jonáš v Galérii Mikuláša Klimčáka v Ľutine výstavu fotografií z návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku v roku 2021. Autormi fotografií sú členovia kresťanských fotografov v spoločenstve Človek a viera.

Slávnosť začala svätou liturgiou v Bazilike minor, počas ktorej sa vladyka prihovoril aktuálnym posolstvom pre dnešnú dobu. Pozval veriacich konať smelo ako Jozef z Arimatey, ktorý bez strachu predstúpil pred Piláta a vyžiadal si Ježišovo telo, aby ho pochoval. K tomuto je však potrebné uveriť v Krista ako víťaza nad smrťou a prijať jeho pokoj.

Po svätej liturgii nasledovalo v galérii otvorenie výstavy, kde sa prítomní dozvedeli viac o spolku kresťanských fotografov a o ich činnosti. Vladyka Jonáš vyzdvihol ich prácu a povzbudil ich do ďalšej činnosti, ktorou aj takto môžu evanjelizovať a prinášať svetlo viery do životov ľudí a spoločnosti.

Gréckokatolícka cirkev, farnosť Ľutina

Autor foto: Joachim Iľko, Mária Iľková

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Prešovská archieparchia's post

Po apr 15 , 2024
V ĽUTINE OTVORILI VÝSTAVU FOTOGRAFIÍ Z NÁVŠTEVY SVÄTÉHO OTCA FRANTIŠKA NA SLOVENSKU V nedeľu 14. apríla otvoril vladyka Jonáš v Galérii Mikuláša Klimčáka v Ľutine výstavu fotografií z návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku v roku 2021. Autormi fotografií sú členovia kresťanských fotografov v spoločenstve Človek a viera. Slávnosť začala […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto