Photos from Prešovská archieparchia’s post

V JAKUBANOCH POSVÄTILI KOMUNITNÉ CENTRUM ZASVÄTENÉ BLAHOSLAVENÉMU ZEFIRÍNOVI

V nedeľu 23. októbra, na sviatok sv. apoštola Jakuba a zároveň v misijnú nedeľu, navštívil farnosť Jakubany vladyka Peter Rusnák, apoštolský administrátor Prešovskej archieparchie. V tento sviatočný deň posvätil novú budovu komunitného centra, ktoré je zasvätené blahoslavenému Zefirínovi, prvému rómskemu mučeníkovi. Pri tejto príležitosti posvätil aj bohostánok, evanjeliár a bohoslužobné nádoby.

Pred svätou liturgiou vladyku Petra privítal starosta obce Jozef Mačuga a farár farnosti Peter Malcovský. V homílii vladyka Peter povzbudil prítomných, aby neboli ako boháč z podobenstva a nemysleli iba na seba, ale aby boli otvorení a vnímaví na Krista prítomného v každom človeku. Veriacich pozval a povzbudil aby prichádzali na toto miesto, pretože bez nich by to bola iba prázdna budova. Eucharistického slávenia sa zúčastnili aj kňazi, ktorí pôsobili vo farnosti Jakubany.

V závere svätej liturgie sa vladykovi Petrovi za jeho prítomnosť a slávenie Eucharistie poďakovala Vlasta Dunková a farár Peter Malcovský. Vďaky sa taktiež dostalo všetkým darcom, dobrodincom a kňazom, ktorí prispeli k vybudovaniu tohto diela akýmkoľvek spôsobom.

Foto: Ivan Bulík

http://www.grkatpo.sk/?spravy&id=3758

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Kostol sv. Arnolda Janssena - SVD, Bratislava's postKostol sv. Arnolda Janssena - SVD, Bratislava on Facebook

Po okt 24 , 2022
Diakonská vysviacka S prispením veľkého množstva dobrých a šikovných ľudí, s ich talentami a plným nasadením, prežili sme požehnaný čas spoločnej oslavy Božej prítomnosti medzi nami. Veľká vďaka☺️

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto