Veľvyslanec Veľkej Británie na Slovensku navštívil študentov Spojenej školy bl. biskupa Gojdiča

➡ V stredu 22. septembra 2021 poctil Spojenú školu bl. biskupa Gojdiča v Prešove svojou prítomnosťou veľvyslanec Veľkej Británie na Slovensku Nigel Baker. Po privítaní riaditeľom školy Erichom Eštvanom strávil pán veľvyslanec počas dvoch vyučovacích hodín čas v diskusii so študentmi gymnázia.

➡ Nosnou myšlienkou návštevy veľvyslanca bola podpora študentov zo strany britského veľvyslanectva v rozvoji čitateľskej gramotnosti v kontexte anglického jazyka. Študentom gymnázia odovzdal zbierku kníh anglickej literatúry, ktorá bude slúžiť študentom vo vyučovacom procese a zdokonaľovaní sa v anglickom jazyku. Odovzdané knihy boli symbolicky vyzbierané zamestnancami britskej ambasády v Bratislave a mnohé z nich pochádzajú i z osobnej knižnice pána veľvyslanca.

➡ Súčasťou stretnutia bola i samotná vyučovacia hodina anglického jazyka, ktorú viedol pán veľvyslanec a jej nosnou myšlienkou bol práve svet kníh, ktorý inšpiruje mnohých ľudí. V diskusii sa okrem iného spoločne so študentmi venovali literatúre, ktorú radi čítajú.

➡ Ďalšiu vyučovaciu hodinu strávil veľvyslanec Baker v diskusii so študentmi školy, ktorí sú absolventmi a držiteľmi Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu. Tento program neformálneho vzdelávania vznikol vo Veľkej Británii a je pod hlavičkou britskej kráľovskej rodiny. Spojená škola bl. biskupa Gojdiča bola jednou z prvých škôl na východnom Slovensku, ktorá začala svojim študentom tento program poskytovať. V rozhovore so študentmi Nigel Baker zdôraznil ochotu študentov pracovať na sebe nad rámec svojich povinností.

➡ Stretnutie veľvyslanca so študentmi sa nieslo v pozitívnej a milej atmosfére. Pre mnohých študentov bolo inšpiráciou pre ďalšie roky vzdelávania a osobnostného napredovania.

Zdroj: http://www.grkatpo.sk/?spravy&id=3582


Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Arcibiskup Gänswein: Emeritný pápež Benedikt XVI. je "stabilne slabý"

St sep 22 , 2021
BENEDIKT XVI. SA AKTÍVNE PODIEĽA NA ŽIVOTE CIRKVI „Ako sa má pápež Benedikt? Povedal by som, že je stabilne slabý,“ hovorí jeho osobný sekretár. „Je jasné, že vo svojich 94 rokoch už nemôže rúbať stromy. Je fyzicky slabý, hlas žiaľ tiež zoslabol. V hlave mu ale zostalo úplne jasno.“ „Je […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto