Photos from Sestry Služobnice Nepoškvrnenej Panny Márie’s post

Výstava obrazov a kraslíc pod názvom „Prebúdzanie nového života“

V Centre Stretnutia v Prešove, na Konštantínovej ulici č. 1 sa 11. apríla na Veľkonočný utorok o 14.00 hod. zišlo približne 50 obdivovateľov umenia a krásy na výstave obrazov maľovaných podľa čísel, kraslíc a veľkonočných dekorácii. Autori vystavovaných exponátov sú z rôznych vekových kategórii od detí až po vekom zrelých, pochádzajúci z Ukrajiny, teraz bývajúci na Slovensku. Výstavu slávnostne otvoril vladyka Peter Rusnák. Prítomným sa prihovoril povzbudivým slovom a uistením, že je hlboko spojený s ich utrpením a všetci spolu chceme naďalej pomáhať zmierňovať jeho následky. Vyzdvihol ich odvahu a odhodlanie.

Presídlenci z Ukrajiny obdarovali vladyku Petra obrazom Kyjevského soboru, ktorý namaľovala 18 ročná dievčina pochádzajúca z okolia Charkova. Za Prešovský samosprávny kraj prítomných privítal Danijilo Iščenko a za organizáciu IOM Veronika Strömpl, ktorá ocenila odhodlanie a zápal pri kreatívnom trávení voľného času a postupné vytvorenie vzájomnej dôvery a rodinnej atmosféry medzi obyvateľmi domu na Konštantínovej č.1.

Na záver sa za Centrum Stretnutia prítomným prihovorila sr. Katarína Kozáková, SNPM, poverená vedením Centra a spoluiniciátorka realizovanej výstavy. Výstava bola spojená s ochutnávkou veľkonočných jedál, spoznávaním slovenskej aj ukrajinskej tradície, kde v družnom rozhovore sa vladyka Peter úprimne zaujímal o osudy a možnosti pomoci pre týchto ľudí.

http://www.grkatpo.sk/?spravy&id=3818


Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Evanjeliová horlivosť je oporou, na ktorej stojí ohlasovanie, a ohlasovatelia sú tak trochu ako nohy Kristovho tela, ktorým je C...

St apr 12 , 2023
Evanjeliová horlivosť je oporou, na ktorej stojí ohlasovanie, a ohlasovatelia sú tak trochu ako nohy Kristovho tela, ktorým je Cirkev. Ohlasovanie neexistuje bez pohybu, bez „vychádzania“, bez iniciatívy. #PápežFrantišek Autor správy, foto a správu publikoval Vatican News on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy