Photos from Slovenské veľvyslanectvo pri Svätej stolici’s post

METROPOLITA JONÁŠ OHLÁSIL HOMÍLIU POČAS SLÁVNOSTI SV. CYRILA A METODA V SLOVENSKOM KOLÉGIU V RÍME

V nedeľu 11. februára si v Pápežskom slovenskom kolégiu a ústave sv. Cyrila a Metoda v Ríme spoločne s početnou slovenskou komunitou uctili pamiatku slovanských vierozvestov a patrónov Slovenska 🇸🇰 a Európy, sv. Cyrila a Metoda.

Svätú omšu pri príležitosti nadchádzajúceho liturgického sviatku, sv. Cyrila a Metoda (14. február) celebroval rektor ústavu a kolégia sv. Cyrila a Metoda v Ríme Pavol Zvara a slávnostnú homíliu predniesol vladyka Jonáš Maxim, prešovský arcibiskup a metropolita Gréckokatolíckej cirkvi sui iuris.

Pamiatku sv. Cyrila si slovenská komunita spolu s kňazmi zo Slovenska a diplomatickým zborom každoročne pripomína 14. februára – v deň úmrtia sv. Cyrila (r. 869) – aj v Bazilike sv. Klimenta v Ríme, kde je tento svätec a spolupatrón Európy pochovaný.


Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Školské sestry sv. Františka v Žiline pozývajú na jednodňovú duchovnú obnovu pre slobodných mužov a ženy 25+ 🤩Príďte, čakajú vás...

Po feb 12 , 2024
Školské sestry sv. Františka v Žiline pozývajú na jednodňovú duchovnú obnovu pre slobodných mužov a ženy 25+ 🤩Príďte, čakajú vás: 🎉 prednášky a svedectvá Lukáša Valacha a Tonky Žigovej, obaja sú členovia spoločenstva SP v Sliači, 🎉 počas celej obnovy nás bude viesť chválový tím projektu Godzone, 🎉 stretnutie a […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy