HNACIA SILA LÁSKY SA MUSÍ OŽIVOVAŤ DEŇ ČO DEŇ

V pondelok, symbolicky v deň sviatku sv. Františka z Assisi, sa vo Vatikáne konalo stretnutie náboženských lídrov a vedcov s názvom „Viera a veda: smerom ku COP26“.

Účastníkov prijal na audiencii aj Svätý Otec František, ktorý im ponúkol tri podnety na zamyslenie: vzájomná prepojenosť, hybná sila lásky a povolanie k úcte.

Ako Svätý Otec uviedol, aby sme tento pohľad osvetlili, treba sa zaviazať k budúcnosti formovanej vzájomnou zodpovednosťou a „toto úsilie musí byť neustále stimulované motorom lásky“:

„Hnacia sila lásky sa však nedá ‚uviesť do pohybu‘ raz a navždy, ale musí sa oživovať deň čo deň; to je jeden z veľkých prínosov, ktorými môžu naše náboženstvá a duchovné tradície napomôcť tejto tak potrebnej zmene.“

Pápež opäť upozornil na potrebu čeliť kultúre skartovania, ktorá je „zárodkom konfliktu: chamtivosti, ľahostajnosti, nevedomosti, strachu, nespravodlivosti, neistoty a násilia“.

K starostlivosti o stvorenstvo napokon podľa pápeža Františka vedie „povolanie k úcte“: úcte k stvoreniu, k blížnemu, k sebe samému a úcte k Stvoriteľovi.

„Ale aj vzájomný rešpekt medzi vierou a vedou,“ pripomenul pápež a pozval všetkých, „aby sa medzi nimi rozprúdil dialóg zameraný na starostlivosť o prírodu, ochranu chudobných, budovanie siete úcty a bratstva“.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20211004024

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Dňa pondelok 1.10.2021 navštívil v popoludňajších hodinách Gréckokatolícky kňazský seminár blaženého Petra Pavla Gojdiča ...

Ut okt 5 , 2021
Viac informácií na http://gojdic.zoe.sk/aktuality/navsteva-a-prednaska-archidiakona-o-michala-vadrnu/ Autor správy, foto a správu publikoval Gréckokatolícky kňazský seminár v Prešove on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto