Po pandémii sa vracia do Trnavy procesia Božieho Tela

Trnavská arcidiecéza a rektorát Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Trnave pozýva mladých, seniorov, rodiny s deťmi a všetkých ľudí dobrej vôle na slávnosť Božieho Tela spojenú s eucharistickou procesiou ulicami mesta Trnava.

Oslava Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi sa uskutoční v nedeľu 19. júna 2022. Slávnosť sa začne svätou omšou o 9:30 h a po nej bude nasledovať slávnostná procesia ulicami mesta Trnava ako zvyčajne po iné roky.

Procesia pôjde z Univerzitného námestia po ulici Hornopotočnej cez Horné Bašty, na Štefánikovu ulicu k jezuitskému Kostolu Najsvätejšej Trojice, kde bude druhé zastavenie. Potom budú pútnici pokračovať po Divadelnej ulici k františkánskemu Kostolu sv. Jakuba, kde bude tretie zastavenie. Ďalej sa pôjde v procesii po Radlinského ulici naspäť na Trojičné námestie a cez Trojičné námestie na Hviezdoslavovu ulicu, kde bude v uršulínskom Kostole sv. Anny štvrté zastavenie.

Procesia potom bude pokračovať po ulici Jána Hollého naspäť do katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa na Univerzitné námestie, kde bude jej ukončenie. Čítajte aj tu:


TRNAVA 7. júna 2022 – Trnavská arcidiecéza a rektorát Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Trnave pozýva mladých, seniorov, rodiny s deťmi a všetkých ľudí dobrej vôle na slávnosť Božieho Tela spojenú s eucharistickou procesiou ulicami mesta Trnava.

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🎥 Sledujte naživo: Utiereň z kňazského seminára v Prešove

St jún 8 , 2022
Autor správy, foto a správu publikoval Gréckokatolícky kňazský seminár v Prešove on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto