Práve dnes sa začal Národný týždeň manželstva 2024

Dnes sa začal Národný týždeň manželstva. Každoročne prebieha vo valentínskom týždni od pondelka do nedele, tento rok v dňoch 12. – 18. februára.

Národný týždeň manželstva (NTM) propaguje manželstvo ako vzácnu hodnotu, ktorá obohacuje jednotlivcov aj celú spoločnosť. Prináša párom inšpiratívne podnety pre ich vzťah, pripravuje a ponúka zaujímavé aktivity na národnej aj lokálnej úrovni s cieľom podnietiť dvojice venovať svojmu vzťahu náležitú pozornosť. Ak má byť vzťah dostatočne pevný, aby odolal prichádzajúcim nástrahám, vyžaduje primeranú starostlivosť. Jedným zo zámerov je povzbudiť manželské dvojice k tomu, aby svoj vzťah urobili prioritou a oddelili si dostatok času pre prehĺbenie vzájomnej blízkosti. NTM je pozitívna iniciatíva, ktorá pripomína dôležité hodnoty a zásady, na ktorých stoja dlhodobé vzťahy.

NTM je súčasťou medzinárodného združenia The Marriage Week International, avšak na Slovensku (podobne ako v každej ďalšej členskej krajine) funguje ako autonómny projekt. Viac čítajte tu:


BRATISLAVA 12. februára 2024 – Dnes sa začal Národný týždeň manželstva. Každoročne prebieha vo valentínskom týždni od pondelka do nedele, tento rok v dňoch 12. – 18. februára.

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Dve slávnosti k úcte sv. Cyrila v Ríme | Eparchia Košice

Po feb 12 , 2024
Okrem včerajšej slávnosti v Pápežskom slovenskom kolégiu a ústave sv. Cyrila a Metoda sa dnes zúčastnil vladyka Jonáš slávnosti v Bazilike sv. Klimenta. Košice, 12. február (TSKE) Na liturgickú pamiatku skonu sv. Konštantína-Cyrila sa stretlo spoločenstvo Slovákov pôsobiacich v Ríme na pôde Slovenského ústavu sv. Cyrila a Metoda. V Kostole […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy