Prekvapenie a vďaky. Slovenskí misionári na Kube reagujú na ohlásenie zbierky

PREKVAPENIE I VĎAKY

Pred 6 rokmi navštívil Kubu Svätý Otec. Výročie si pripomenuli kňazi pôsobiaci v kubánskom meste Holguín, kam zavítal aj Petrov nástupca. Na liturgii nechýbal slovenský verbista P. Michal Vrták, SVD.

„Ešte pred pár dňami sme odtiaľto so zatajeným dychom sledovali kroky pápeža Františka na Slovensku. A dnes sme si pripomenuli jeho stopy, ktoré tu zanechal pred pár rokmi. Je to symbolické, že obe krajiny spojí charitatívna zbierka, ktorú ohlásili biskupi Slovenska. Ďakujeme, že na nás myslíte,“ odkazuje P. Michal.

Na Kube s P. Michalom pôsobia aj ďalší dvaja slovenskí kňazi. Prvým je P. Lukáš Mizerák, SVD a druhým P. Radoslav Kottra, SVD. Na TK KBS si prečítajte ich reakcie na ohlásenú zbierku na Slovensku.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210921046


„Ešte pred pár dňami sme odtiaľto so zatajeným dychom sledovali kroky pápeža Františka na Slovensku. A dnes sme si pripomenuli jeho stopy, ktoré tu zanechal pred pár rokmi. Je to symbolické, že obe krajiny spojí charitatívna zbierka, ktorú ohlásili biskupi Slovenska. Ďakujeme, že…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Rozhovor Františka so slovenskými jezuitmi. Máme strach zo slobody

St sep 22 , 2021
MÁME STRACH ZO SLOBODY Prinášame rozhovor pápeža Františka so slovenskými jezuitmi. So Svätým Otcom sa stretli súkromne počas jeho apoštolskej cesty na Slovensku. Spoločnosť Ježišova zverejnila rozhovor na stránke jezuiti.sk. https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210921038 V plnom znení prinášame rozhovor pápeža Františka so slovenskými jezuitmi. So Svätým Otcom sa stretli súkromne počas jeho apoštolskej […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy