Slováci odchádzajú do Ríma a Vatikánu, poďakujú za návštevu pápeža

Do Ríma a Vatikánu smerujú v týchto dňoch kroky tisícok Slovákov. Vo Večnom meste bude cez víkend celonárodná ďakovná púť za vlaňajšiu návštevu pápeža Františka na Slovensku (30. a 1. mája 2022). Pútnikov sprevádzajú viacerí slovenskí biskupi. Hlavným bodom programu bude osobná audiencia (prijatie) so Svätým Otcom Františkom, ktorá je naplánovaná na sobotu 30. apríla o 11:30 v Aule Pavla VI. vo Vatikáne a sväté omše s biskupmi v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne a v Bazilike sv. Pavla za hradbami v Ríme.

„Je už tradíciou, že keď pápež navštívi nejakú krajinu, tak pútnici z tejto krajiny sa po istom čase vyberú osobne do Ríma, aby za túto návštevu poďakovali. Sme radi, že nás pápež navštívil, a preto sa mu ideme za to poďakovať. Chceme tým vyjadriť jednotu Cirkvi s našim pastierom. Keď on meral cestu k nám, s veľkou radosťou teraz ideme my k nemu. Chceme vyjadriť vďačnosť za jeho návštevu, ktorú nám venoval v septembri 2021,“ vysvetľuje dôvod púte hovorca KBS Martin Kramara. Na púť do Ríma sa prihlásilo vyše 4 000 Slovákov. Ďalší sa chystajú v rámci farností, spoločenstiev či individuálne.

Podobné ďakovné púte s účasťou predstaviteľov cirkvi i štátu sa konali aj po návštevách sv. Jána Pavla II. na Slovensku.

„Okrem vyjadrenia vďaky chceme vo Večnom meste prosiť za nás a našich veriacich pri svätých omšiach pri hroboch svätých apoštolov Petra a Pavla,“ uvádza Kramara. V Bazilike sv. Petra bude svätá omša v sobotu 30. apríla o 14:00, v Bazilike sv. Pavla za hradbami v nedeľu 1. mája 2022 o 10:00. Program uzavrie v nedeľu o 16:00 modlitba akatistu k sv. Cyrilovi a Metodovi v Bazilike sv. Klementa v Ríme. Biskupi okrem toho zavítajú aj na pôdu Pápežského kolégia sv. Cyrila a Metoda a stretnú sa tiež s predstaviteľmi Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Taliansku a pri Svätej stolici.

Ovocím návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku bola zbierka pre pomoc sociálne slabším rodinám na Kube.

TK KBS


Hlavným bodom programu bude osobná audiencia (prijatie) so Svätým Otcom Františkom, ktorá je naplánovaná na sobotu 30. apríla o 11:30 v Aule Pavla VI. vo Vatikáne a sväté omše s biskupmi v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne a v Bazilike sv. Pavla za hradbami v Ríme.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Pozývame Vás na Rozhlasovú púť Rádio Lumen na Starých Horách - 14.5.2022

Št apr 28 , 2022
Pozývame Vás na Rozhlasovú púť Rádio Lumen na Starých Horách – 14.5.2022 Autor správy, foto a správu publikovala Žilinská diecéza on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto