Slovenskí jezuiti darovali Svätému Otcovi Františkovi tri dary

ŽIVÝ ZÁVAN BOŽIEHO DUCHA

Stretnutie slovenských jezuitov so Svätým Otcom bolo podľa Miloša Lichnera veľmi krásne a osobné. Ako povedal súčasný prorektor Trnavskej univerzity pre TK KBS, na stretnutí bolo 52 slovenských jezuitov a pápež, s ktorým neboli žiadni jeho spolupracovníci. „Keď Svätý Otec prichádzal, obišiel kreslo, ktoré bolo pre neho pripravené a zobral si stoličku, ako sme mali my. Sadol si k nám a milo sa usmial,” povedal Miloš Lichner. Obsah rozhovoru podľa neho zostáva ako v rodine, za zatvorenými dverami. Zo Svätého Otca išla poľa jezuitu Lichnera veľká radosť, živý závan Božieho ducha.

Slovenské jezuiti darovali pápežovi tri dary. Prvým bol kvet, ktorého lupene fotiek tvoria fotky rodín a detí, s ktorými jezuiti pracujú. Druhým darom bola kniha Ladislava Csontosa preložená do angličtiny K prameňom. Sú to medailóny 15 jezuitov, ktorí trpeli za komunizmu a výber ich tvorby. Tretí dar je ďalšia časť komentára k žalmom 120 až 150. Ide o nový preklad žalmov, preklad rabínskych komentárov a preklad vybraných úryvkov komentárov k týmto žalmom od teológov reformácie. „Je to príklad spolupráce katolíkov, protestantov i židov, ktorí na tom pracovali. Je to náš príspevok k dialógu a intelektuálnemu apoštolátu,” povedal Miloš Lichner.

Na záver stretnutia sa každá slovenská jezuitská komunita so Svätým Otcom odfotila. Podľa Miloša Lichnera čas stretnutia bol oveľa dlhší, ako bol pôvodne vyhradený. „Išla z neho veľká uvoľnenosť a bezprostrednosť, kus živého Božieho slova, ktoré žije,” dodal.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210912026


Stretnutie slovenských jezuitov so Svätým Otcom bolo podľa Miloša Lichnera veľmi krásne a osobné. Ako povedal pre TK KBS, na stretnutí bolo 52 slovenských jezuitov a pápež, s ktorým neboli žiadni jeho spolupracovníci. “Keď Svätý Otec prichádzal, obišiel kreslo, ktoré bolo pre …

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Svätý Otec pricestoval na pastoračnú návštevu Slovenskej republiky

Po sep 13 , 2021
Svätý Otec František pricestoval na pastoračnú návštevu Slovenskej republiky. Ide o 34. apoštolskú cestu Svätého Otca počas jeho viac než osemročného pontifikátu. Zároveň to bude štvrtá návšteva hlavy Katolíckej cirkvi na Slovensku. Viac tu: BRATISLAVA 12. septembra 2021 – Svätý Otec František pricestoval na pastoračnú návštevu Slovenskej republiky. Autor správy, […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto