Bohoslužby v Katedrále sv. Jána Krstiteľa

Pozrite si časy svätých omší a oznamy katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa na 32. týždeň v Cezročnom období (od 8. do 14. novembra 2021):

Pondelok 8. novembra – Pondelok 32. týždňa v Cezročnom období (féria)
– sv. omša o 7:30 h

Utorok 9. novembra – VÝROČIE POSVIACKY LATERÁNSKEJ BAZILIKY (sviatok)
– sv. omša o 7:30 h

Streda 10. novembra – Sv. Leva Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi (spomienka)
– sv. omša o 7:30 h

Štvrtok 11. novembra – Sv. Martina z Tours, biskupa (spomienka)
– sv. omša o 7:30 h

Piatok 12. novembra – Sv. Jozafáta, biskupa a mučeníka (spomienka)
– sv. omša o 7:30 h

Sobota 13. novembra – Panny Márie v sobotu (ľubovoľná spomienka)
– modlitba posvätného ruženca o 7:00 h
– sv. omša o 7:30 h
– sv. omša o 18:00 h – 1. deň Trnavskej novény

Nedeľa 14. novembra – TRIDSIATA TRETIA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ (slávnosť)
– sv. omša o 7:30 h
– sv. omša o 9:30 h
– sv. omša o 11:30 h
– sv. omša o 18:00 h – 2. deň Trnavskej novény

KATEDRÁLNE OZNAMY:

1. V sobotu 13. novembra sa začína Trnavská novéna 2021. Program tohtoročnej Trnavskej novény nájdete na nástenke. Vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu a podmienok Covid – automatu z dôvodu kapacitných obmedzení, bude svätá omša Trnavskej novény o 18:00 h slúžená paralelne so svätou omšou v Bazilike sv. Mikuláša aj v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa tak ako v minulom roku.

2. Počas Trnavskej novény sa budeme modliť pred svätou omšou o 7:20 h deviatnik k Trnavskej Panne Márii v kaplnke, v ktorej sa nachádza obraz Trnavskej Panny Márie.

3. Pre zhoršujúcu sa pandemickú situáciu v našom Trnavskom okrese sa od pondelka 8. novembra 2021 dostaneme do bordovej farby, teda do 2. stupňa ohrozenia na Covid – automate. Je to veľký zásah, ktorý so sebou nesie aj obmedzenie na svätých omšiach. Nariadenie verejnej autority a vyhláška Úradu vlády SR nás zaväzuje, preto sme na ňu museli reagovať a kapacitne upraviť účasť na bohoslužbách. Podľa obmedzení nariadených verejnou autoritou je možné sláviť bohoslužby s počtom 1 osoba na 15m2 v režime základ. V katedrálnom chráme to predstavuje kapacitne 150 ľudí na svätej omši. Sväté prijímanie budeme podávať v hlavnej časti lode chrámu do rúk. V bočnej časti pre tých, ktorí nemôžu zo zdravotných dôvodov prijímať do rúk, budeme podávať obvyklým spôsobom. Potrebné je si pri vstupe do kostola nasadiť respirátor, vydezinfikovať si ruky a dodržať rozostupy. Spoločne prijmime tieto obmedzenia zo strany verejnej autority, aby sme sa mohli zúčastňovať slávení svätých omší.


Trnavská arcidiecéza | Oficiálna stránka | Rímskokatolícka Cirkev

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Program arcibiskupa

Pi nov 12 , 2021
Máme pre vás aktualizovaný výber z programu trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha na 45. týždeň (od 8. do 14. novembra 2021): Pondelok 8. novembra 2021 – o 11.00 h bude koncelebrovať ďakovnú svätú omšu a následne bude účastný na stretnutí slovenských biskupov s arcibiskupom Mons. Giacomom Guidom Ottonellom v priestoroch […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy