Bohoslužby v Katedrále sv. Jána Krstiteľa

Pozrite si časy svätých omší a oznamy katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa na 24. týždeň v Cezročnom období (od 13. do 19. septembra 2021):

Pondelok 13. septembra – Sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa Cirkvi (spomienka)
– sv. omša o 7:30 h

Utorok 14. septembra – POVÝŠENIE SV. KRÍŽA (sviatok)
– sv. omša o 7:30 h

Streda 15. septembra – SEDEMBOLESTNEJ PANNY MÁRIE, PATRÓNKY SLOVENSKA (slávnosť)
– sv. omša o 7:30 h
– sv. omša o 9:00 h

Štvrtok 16. septembra – Sv. Kornela, pápeža, a Cypriána, biskupa, mučeníkov (spomienka)
– sv. omša o 7:30 h

Piatok 17. septembra – Sv. Róberta Bellarmína, biskupa a učiteľa Cirkvi (ľubovoľná spomienka)
– sv. omša o 7:30 h

Sobota 18. septembra – Panny Márie v sobotu (ľubovoľná spomienka)
– sv. omša o 7:30 h

Nedeľa 19. septembra – DVADSIATA PIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ (slávnosť)
– sv. omša o 7:30 h
– sv. omša o 9:30 h
– sv. omša o 11:30 h

KATEDRÁLNE OZNAMY:

1. Slovensko sa od 17. mája 2021 riadi aktualizovaným COVID automatom. Opatrenia sú postavené na regionálnom systéme. Podmienky sa líšia v závislosti od epidemiologickej situácie v danom okrese. Trnavský okres je od pondelka 28. júna 2021 zelený, preto v Katedrále sv. Jána Krstiteľa platia tieto podmienky: Sedenie v interiéri je obmedzené na 75 percent kapacity chrámu. Počet sediacich osôb na bohoslužbách v katedrále (interiér) môže byť do počtu max. 500. Počet stojacich osôb môže byť do počtu max. 50 percent kapacity chrámu.

2. V dnešnú nedeľu 12. septembra 2021 príde na Slovensko Svätý Otec František. Jeho príchod bude sprevádzať na celom Slovensku zvonenie zvonov od 15:30 hod na 12 minút. Návšteva bude trvať od 12. do 15. septembra 2021. Počas svojej návštevy navštívi Bratislavu, Prešov Košice a Šaštín, kde bude na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie slúžiť svätú omšu. Sprevádzajme túto návštevu Svätého Otca Františka na Slovensku svojimi modlitbami.

3. V dnešnú nedeľu 12. septembra 2021 sa koná preložená zbierka na Katolícke školstvo Trnavskej arcidiecézy, ktorá sa pre pandemické opatrenia nemohla uskutočniť v pravidelnom termíne v januári na 3. nedeľu v cezročnom období. Za všetky vaše milodary Vám vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať.

4. V stredu 15. septembra slávime slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska. V tento deň bude zmenený bohoslužobný poriadok. Sväté omše budú o 7:30 h a 9:00 h, aby sme mali všetci tí, ktorí necestujú do Šaštína možnosť sledovať pápežskú svätú omšu v priamom prenose RTVS.

5. Trnavská arcidiecéza v spolupráci s občianskym združením Lifestarter začína od septembra vydávať duchovno-spoločenský časopis „Moja Trnavská arcidiecéza“. Časopis bude vychádzať jeden krát do mesiaca, vždy na druhú nedeľu v mesiaci. V dnešnú nedeľu vychádza jeho prvé číslo. Môžete si ho zobrať vzadu na stolíku. Jeho obsahom budú informácie o aktivitách a podujatiach v Trnavskej arcidiecéze a jej farnostiach, rozhovory so zaujímavými hosťami, témy o viere, rodine, charite, vzdelávaní a mnoho iného. Náklady na jeden výtlačok sú vo výške 0,50 €. Prvé číslo, ktoré vychádza v dnešnú nedeľu v deň príchodu Svätého Otca na Slovensko je grátis. Každé ďalšie číslo bude na dobrovoľnom príspevku.

6. Budúcu nedeľu 19. septembra 2021 o 18:00 hod sa v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa v Trnave uskutoční benefičný koncert na podporu realizácie pamätníka nenarodeným deťom v Trnave. Na koncerte vystúpia Sima Magušinová (Martausová), Voci Allegre a žiaci zo SZUŠ Gaudia. Srdečne Vás pozývame.

7. Organizátori Medzinárodných cyklistických pretekov okolo Slovenka, ktoré končia v nedeľu 19. septembra 2021 v Trnave, nás poprosili o sprostredkovanie nasledovnej informácie, týkajúcej sa zákazu statickej a dynamickej dopravy v dotyku jezuitského kostola, františkánskeho kostola a čiastočne i Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Trnave. Ulice Štefániková, Františkánska, Rybníková (rovnako ako i parkovisko pre Bernolákovej bráne, Radlinského) budú v daný deň úplne uzavreté pre dopravu. Ku katedrálnemu chrámu sa bude dať dostať cez Halenársku ulicu, ale v čase odchodu po svätej omši o 11:30 hod môžu byť autá aj na viac ako hodinu pozdržané na Jerichovej ulici, keďže to vychádza na čas príchodu medzinárodného pelotónu. Polícia bude cestu uzatvárať už hodinu pred príjazdom a potom až do prechodu posledného vozidla, ktoré môže prejsť aj 45 minút po prechode prvého policajného auta. Ospravedlňujeme sa za diskomfort a ďakujeme všetkým za rešpektovanie pokynov polície a usporiadateľov.

8. Platforma tt.spoločenstvá vás po roku opäť pozýva na otvorené modlitby chvál, ktoré sa uskutočnia v pondelok 13. 9. 2021 o 19:00 h. v jezuitskom kostole v Trnave. Chvály bude viesť tím zo spoločenstva Kanaán, slovo bude mať Martina Gaggi Hudcovičová zo spoločenstva Kráľovské mesto. Súčasťou stretnutia budú príhovorné modlitby, sviatosť zmierenia aj samostatný detský program. Všetci ste srdečne pozvaní! (Počas chvál budú dodržané všetky požadované hygienické opatrenia.)

9. Na základe rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska všeobecný dišpenz od povinnej účasti na nedeľných bohoslužbách a prikázaných sláveniach stratil platnosť 30. júna 2021. Následne povinnosť účasti nebude zaväzovať veriacich, pre ktorých návšteva chrámu môže znamenať zvýšené zdravotné riziko, a samozrejme tých, ktorým prítomnosť neumožnia lokálne okolnosti, napríklad zhoršená epidemiologická situácia. Všetkým ostatným biskupi pripomínajú povinnosť nábožnej účasti, samozrejme, so starostlivým dodržaním platných opatrení. Kňazi nech veriacich vedú k ďalšiemu prehlbovaniu horlivosti a k chápaniu dôležitosti spoločnej oslavy Boha na liturgických zhromaždeniach.


Trnavská arcidiecéza | Oficiálna stránka | Rímskokatolícka Cirkev

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Svätý Otec František sa v bratislavskej katedrále stretol s klerikmi a zasvätenými

Ut sep 14 , 2021
V rámci programu dnešného 2. dňa (13. septembra 2021) apoštolskej cesty viditeľnej hlavy Katolíckej cirkvi na Slovensko absolvoval Svätý Otec František predpoludním stretnutie s biskupmi, kňazmi, zasvätenými osobami, seminaristami a katechétmi v Katedrále sv. Martina v Bratislave. Pred samotnými príhovormi sa Svätý Otec zastavil v krátkej modlitbe pred Svätostánkom v […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto