Pápež: Teológia sa má obrátiť od polemických zámerov ku krehkosti človeka

SVÄTÝ OTEC PASIONISTOM: KRÍŽ NÁM UKAZUJE, AKÉ DÔLEŽITÉ JE SPOJIŤ ROZUM S POKOROU SRDCA

Pápež František napísal list generálnemu predstavenému rehole pasionistov Joachimovi Regovi pri príležitosti medzinárodného teologického kongresu na tému „Múdrosť kríža v pluralitnom svete“.

Pápež František v liste predstavenému pasionistov vyjadruje nádej, že medzinárodný teologický kongres „prispeje k obnovenému pochopeniu súčasných výziev vo svetle múdrosti kríža“.

Kríž, hovorí pápež František, nám ukazuje, aké dôležité je spojiť rozum s pokorou srdca. Teológia je preto vyzvaná, aby sa „obrátila ku krehkej, konkrétnej situácii človeka a zriekla sa polemických metód a zámerov“, aby s ľahkosťou a dôverou hľadala „vzácne semená, ktoré Logos rozptyľuje uprostred členitej a niekedy protichodnej plurality kultúr“.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210921031


Pápež František napísal list generálnemu predstavenému rehole pasionistov Joachimovi Regovi pri príležitosti medzinárodného teologického kongresu na tému „Múdrosť kríža v pluralitnom svete“. Pápež František v liste predstavenému pasionistov vyjadruje nádej, že medzinárodn….

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

👍 Zdvihnutý palec Svätého Otca Františka smerom k zboru, ktorý tvorili členovia z Katedrálny zbor sv. Cyrila a Metoda - Košice a...

Ut sep 21 , 2021
👍 Zdvihnutý palec Svätého Otca Františka smerom k zboru, ktorý tvorili členovia z Katedrálny zbor sv. Cyrila a Metoda – Košice a Gréckokatolícky chrámový zbor bl. P. P. Gojdiča, Vranov n. T. – Čemerné. 👉 Zaslúžené gesto…..obdivuhodne ste skrášlili celú slávnosť a celému svetu ste ukázali ako znejú byzantské spevy […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto