Photos from Prešovská archieparchia’s post

TRNAVSKÚ NOVENU OBOHATILI SPEVY ZBORU Z VRANOVA NAD TOPĽOU-ČEMERNÉHO

Gréckokatolícky chrámový zbor bl. P. P. Gojdiča z Vranova nad Topľou-Čemerného bol v uplynulých dňoch súčasťou deväťdňovej pobožnosti Trnavská novéna. Tento ročník bol tematicky spätý s apoštolským listom Svätého Otca Františka, ktorý napísal pri príležitosti 400. výročia smrti sv. Františka Saleského Totum amoris est – Všetko je z lásky (Všetko prináleží láske).

V sobotu 18. novembra 2023 zbor spieval svätú liturgiu v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave. Hlavným celebrantom a kazateľom bol o. Marián Sabol, farár gréckokatolíckej farnosti sv. Lukáša v Trnave. Medzi prítomnými kňazmi bol napr. aj o. František Takáč, ktorý v minulosti pôsobil ako kaplán vo farnosti Zosnutia Presvätej Bohorodičky vo Vranove nad Topľou-Čemernom. Silným momentom bolo pre zboristov podanie rúk a požehnanie od trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha.

Program zboru pokračoval nedeľnou svätou omšou, ktorú zboristi spievali v Kláštore najsvätejšej Bohorodičky v Horných Orešanoch. Slúžiacim duchovným bol vranovský rodák Vladimír Bartko OSPPE. Medzi prítomnými nechýbali sestričky benediktínky a miestni veriaci, ktorí pravidelne navštevujú kláštor.

https://www.grkatpo.sk/?spravy&id=3907

Gréckokatolícky chrámový zbor bl. P. P. Gojdiča, Vranov n. T. – Čemerné

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

JEROMONACH JONÁŠ (JOZEF MAXIM), ARCIBISKUP-NOMINANT, SA DNES DOŽÍVA 49 ROKOV K Vašim dnešným narodeninám Vám prajeme všetko naj...

Ut nov 21 , 2023
JEROMONACH JONÁŠ (JOZEF MAXIM), ARCIBISKUP-NOMINANT, SA DNES DOŽÍVA 49 ROKOV K Vašim dnešným narodeninám Vám prajeme všetko najlepšie. Do každého rozhodnutia vnuknutie Svätého Ducha, do každej myšlienky pokoj a do každej situácie silnú dôveru v Boha. Nech Vás Boh vedie po všetkých Vašich cestách. NA MNOHAJA I BLAHAJA ĽITA!!! Autor […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto