Photos from Prešovská archieparchia’s post

V BARDEJOVE SPOMÍNALI NA KŇAZA A PUBLICISTU FRANTIŠKA DANCÁKA

Okresná knižnica Dávida Gutgesela v Bardejove a pobočka Ústredia slovenskej kresťanskej inteligencie v Bardejove pri príležitosti piateho výročia smrti zorganizovali v stredu 15. novembra 2023 spomienkovú slávnosť na gréckokatolíckeho kňaza, spisovateľa, publicistu a pútnika Františka Dancáka.

Tohto podujatia sa zúčastnil aj apoštolský administrátor Prešovskej archieparchie a bratislavský eparcha vladyka Peter Rusnák, ktorý vo svojom príhovore zdôraznil, že pre mnoho ľudí bol otec František ozajstným priateľom, ktorý mal dobré a vnímavé srdce.

Počas spomienkového stretnutia zazneli príhovory členov rodiny a priateľov Františka Dancáka, ktorí priblížili jeho duchovnú službu kňaza, bohaté autorské a publikačné dielo, spoločné zážitky a veľkosť jeho osobnosti. Počas pozemského života dostal viacero ocenení. V roku 2017 mu Rada Konferencie biskupov Slovenska pre vedu, vzdelávanie a kultúru za osobný prínos do kresťanských hodnôt v slovesnom umení na Slovensku udelila Cenu Fra Angelica.

Otec František bol veľmi milý, ľudský, láskavý, štedrý, pracovitý, vtipný a spoločenský. Bol to naozaj človek s veľkým Č a veľkým srdcom. Jeho životným mottom bolo: „Radšej sa zodrať ako zhrdzavieť.“

https://www.grkatpo.sk/?spravy&id=3906

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Prešovská archieparchia's post

Ut nov 21 , 2023
TRNAVSKÚ NOVENU OBOHATILI SPEVY ZBORU Z VRANOVA NAD TOPĽOU-ČEMERNÉHO Gréckokatolícky chrámový zbor bl. P. P. Gojdiča z Vranova nad Topľou-Čemerného bol v uplynulých dňoch súčasťou deväťdňovej pobožnosti Trnavská novéna. Tento ročník bol tematicky spätý s apoštolským listom Svätého Otca Františka, ktorý napísal pri príležitosti 400. výročia smrti sv. Františka Saleského […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy