Photos from Rímskokatolícka farnosť Trstená’s post

V apríli tohto roku sme boli oslovení koordinátorkou farských charít a dobrovoľníkov pri Spišskej katolíckej charite, aby sme obnovili činnosť farskej charity, ktorá v našom meste mala v minulosti silnú základňu pod vedením p. Márie Schifferdeckerovej. Možno si spomeniete napr. na zber šatstva v kláštore, ktoré sa potom za symbolickú cenu predávalo. Získané peniaze sa použili v začiatkoch pri stavbe charity, vybavenie kaplnky v tomto zariadení, na nákup sladkosti pre starších. Členky charity tiež zbierali známky, okuliare a kancelárske potreby pre misie, navštevovali chorých v nemocnici a pred Vianocami prestárlych občanov.
Časom sa táto činnosť utlmila a teraz opätovne by sme chceli činnosť farskej charity oživiť. Od začiatku roka sme cez Spišskú katolícku charitu realizovali tri projekty pomoci, keď bola možnosť pomôcť núdznym rodinám formou nákupu nevyhnutných spotrebičov pre domácnosť, zdravotníckych pomôcok, nákupu tuhého paliva, úhradou nájomného a pod. Bola možnosť aj umiestniť v lete deti do tábora.
Boli by sme radi, keby sa v budúcnosti na nás obrátili či už žiadatelia pomoci alebo tí, ktorí si uvedomujú potrebu pomôcť ľudom vo svojom okolí.
Našou ostatnou aktivitou je projektom Detský balíček lásky – Zapojme slovenské deti do dobročinnosti. Ako koordinátorka Farskej charity sa chcem srdečne poďakovať všetkým rodičom, deťom i učiteľom Základnej školy Rudolfa Dilonga, ktorí sa zapojili do projektu a pripravili darčeky deťom žijúcim v bojových podmienkach Ukrajiny neraz bez uspokojenia základných potrieb vrátane lásky rodičov a blízkych, o ktorých vojnou prišli. Boli sme milo prekvapené odozvou a množstvom darčekov, ktoré budú odoslané deťom v ohrozených mestách Charkov a Cherson
Jankolová Zita

Autor správy, foto a správu publikoval Rímskokatolícka farnosť Trstená on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Slovenská rímskokatolícka farnosť v Prahe's post

So dec 2 , 2023
Príprava Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská rímskokatolícka farnosť v Prahe on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy