Predseda Rady KBS pre Rómov a menšiny k Medzinárodnému dňu Rómov

Prinášame stanovisko predsedu Rady KBS pre Rómov a menšiny, košického arcibiskupa Bernarda Bobera k Medzinárodnému dňu Rómov.

Pápež František nám pri návšteve rómskej komunity v Košiciach v septembri 2021 pripomenul, že Boh má na nás láskavý pohľad Otca, pohľad zaľúbenia v každom dieťati. „Ak prijmem tento pohľad na seba, naučím sa vidieť dobre ostatných: zistím, že mám vedľa seba ďalšie Božie deti a uznávam ich ako bratov a sestry. Toto je Cirkev, rodina bratov a sestier s tým istým Otcom, ktorý nám dal Ježiša za brata, aby sme pochopili, ako veľmi miluje bratstvo.“

Pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov pozývame všetkých ľudí na Slovensku – veriacich aj neveriacich, aby sa spojili v tomto nazeraní na človeka ako na svojho brata a sestru. Aj na Rómov prichádzajúcich z Ukrajiny.

Dnes žijeme dobu, kedy kvôli vojnovej kríze u našich susedov vyplávalo z našich sŕdc na povrch obrovské množstvo dobra: láska, prijatie, obeta, pomoc, solidarita… Ďakujem Vám za to. A ďakujem, že sa do tejto služby zapájajú aj Rómovia. Všetci sme pozvaní k službe a pomoci. Dôkazom toho je aj najnovší víťaz ocenenia Srdce na dlani – Dobrovoľník roka – Róm Martin David.

Martin dokázal pod vplyvom formácie kňazov a ich spolupracovníkov zmeniť svoj život natoľko, že sa stal symbolom služby druhým. Nech si v tento deň všetci uvedomíme, že na to, aby človek pomáhal, nemusí mať veľa peňazí. Človek môže darovať svoj čas, svoje srdce, svoje talenty a energiu, kus seba. Zapojme sa do služby vždy, keď je to potrebné, bez ohľadu na farbu pleti.

Ako na Luníku povedal Svätý Otec: „A všetkých vás pozývam, aby ste prekonali strach, rany minulosti, s dôverou, krok za krokom: v poctivej práci, v dôstojnosti zarábania si na každodenný chlieb, v budovaní vzájomnej dôvery. A v modlitbe za seba navzájom, pretože to je to, čo nás vedie a dáva nám silu.“

Košická arcidiecéza TK KBS


Prinášame stanovisko predsedu Rady KBS pre Rómov a menšiny, košického arcibiskupa metropolitu Mons. Bernarda Bobera k dnešnému Medzinárodnému dňu Rómov.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Hodnotili prvý kurz snúbencov v Trnave

So apr 9 , 2022
Tím dobrovoľníkov a animátorov Kurzu prípravy do manželstva hodnotil prvý víkend formácie snúbencov a spätné väzby slúžiacich aj účastníkov. Viac sa dočítate, ak kliknete tu: TRNAVA 9. apríla 2022 – Tím dobrovoľníkov a animátorov Kurzu prípravy do manželstva hodnotil prvý víkend formácie snúbencov a spätné väzby slúžiacich aj účastníkov. Autor […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto