Pridajme sa k iniciatíve modlitieb „Minúta za mier“, pozýva predseda KBS

Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober pozýva veriacich, aby sa vo štvrtok zapojili do iniciatívy za pokoj Minúta za mier. Pri dnešnej generálnej audiencii k nej vyzval Svätý Otec František.

„Pápež František nás dnes pozval k tomu, aby sme sa vo štvrtok o 13:00 stíšili v modlitbe a venovali tzv. minútu za mier. Radi sa k tejto vzácnej iniciatíve pridávame a pozývam v mene biskupov všetkých ľudí na Slovensku, aby sa pridali,“ uviedol pre TK KBS Mons. Bernard Bober, predseda KBS.

„Medzinárodná katolícka akcia navrhuje, aby sa zajtra o 13. hodine veriaci rôznych denominácií a náboženstiev stíšili v modlitbe a venovali tzv. „Minútu za mier“. Prijmime toto pozvanie a modlime sa za ukončenie vojen vo svete a osobitne za drahú a sužovanú Ukrajinu,“ uviedol dnes pápež František.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20230607037

TK KBS


Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober pozýva veriacich, aby sa vo štvrtok zapojili do iniciatívy za pokoj Minúta za mier.
Autor správy, foto a správu publikoval Košická arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Katolícka univerzita v Ružomberku's post

Št jún 8 , 2023
V rámci programu Erasmus+ KA107 realizovala svoju mobilitu výučba na fakulte humanitných vied Ivane Javakhishvili Tbilisi State University (Gruzínsko) pani PhDr. Drahomíra Sabolová, PhD. (PF KU, Katedra cudzích jazykov). Autor správy, foto a správu publikoval Katolícka univerzita v Ružomberku on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto