Svätý Otec pozdravil účastníkov Európskych katolíckych sociálnych dní

🔴 Svätý Otec František pozdravil účastníkov Európskych katolíckych sociálnych dní, ktoré sa konajú do nedele v Bratislave.

„To, čo prežívame v posledných týždňoch sa nezhoduje s tým, v čo sme dúfali po skončení ťažkej zdravotnej krízy vyvolanej pandémiou, ktorá nám dala okúsiť spolu s krehkosťou našej existencie bezmocnosť a strach. Sme otrasení tragédiou vojny, ktorá sa odohráva v srdci Európy; nikdy sme si nepomysleli, že ešte uvidíme takéto scény, pripomínajúce veľké vojnové konflikty minulého storočia.

Srdcervúce volanie našich ukrajinských bratov a sestier o pomoc nás ako spoločenstvo veriacich nabáda nielen k vážnemu zamysleniu, ale aj k tomu, aby sme spolu s nimi plakali a niečo pre nich urobili, aby sme zdieľali muky národa, ktorý bol zranený vo svojej identite, dejinách a tradícii.

Krv a slzy detí, utrpenie žien a mužov, ktorí bránia svoju zem alebo utekajú pred bombami, otriasajú naším svedomím. Ľudstvo je opäť ohrozené zvráteným zneužívaním moci a straníckymi záujmami, ktoré odsudzujú bezbranných ľudí k tomu, aby znášali všetky formy brutálneho násilia,“ napísal Mons. Gintarasovi Grušasovi, arcibiskupovi Vilniusu a predsedovi CCEE.

TEXT: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20220318027

TK KBS | www.catholicsocialdays.eu twitter.com/EUcatholicday


Predsedovi CCEE, arcibiskupovi Vilniusu Mons. Gintarasovi Grušasovi zaslal svoje posolstvo pápež František. Posolstvo Svätého Otca Františka prinášame v plnom znení.

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

MODLITBA ZA UKRAJINU 🙏🇺🇦 „Koľko vezmeš telu, toľko sily pridáš duši.“ (sv. Bazil Veľký) 🙏 Aj dnes ťa vyzývame k pôstu za mier 🇺🇦...

Pi mar 18 , 2022
MODLITBA ZA UKRAJINU 🙏🇺🇦 „Koľko vezmeš telu, toľko sily pridáš duši.“ (sv. Bazil Veľký) 🙏 Aj dnes ťa vyzývame k pôstu za mier 🇺🇦 Eucharistia – ruženec – krížová cesta ➡️ to je naša spoločná výzva pre nás všetkých ➡️zachovať vytrvalosť a modliť sa za pokoj a mier na Ukrajine […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto