V nedeľu 15. mája bude pápež František predsedať svätorečeniu

V nedeľu 15. mája sa vo Vatikáne uskutoční svätorečenie desiatich blahoslavených, ktorému bude predsedať pápež František. Slávnosť sa uskutoční na Vatikánskom námestí.

Kanonizovaný bude aj francúzsky svedok viery Charles de Foucauld. O svätorečení rozhodlo kardinálske konzistórium ešte v máji minulého roku. Tento rok 4. marca bol počet kandidátov rozšírený o ďalšie tri osobnosti. Nasleduje ich zoznam:

Bl. Titus Brandsma, rehoľný kňaz z Rádu karmelitánov, pôvodom Holanďan a profesiou novinár, bol zabitý v roku 1942 v Dachau.

Indický laik, mučeník bl. Lazár Devasahayam (1712-1752) ako konvertita z hinduizmu položil život za vieru vo svojej rodnej krajine, na juhu Indie.

Francúzsky kňaz bl. César de Bus (1544-1607) založil kongregáciu Otcov kresťanskej náuky.

Taliansky kňaz bl. Luigi Maria Palazzolo (1827-1886) založil kongregáciu Sestier chudobných (Inštitút Palazzolo).

Taliansky kňaz bl. Giustino Maria Russolillo (1891-1955) založil Spoločnosť Božích povolaní a Kongregáciu sestier Božích povolaní.

Francúzsky kňaz bl. Charles de Foucauld (1858-1916) žil po svojej konverzii ako pustovník medzi Tuarégmi na alžírskej Sahare a je známy aj ako Karol od Ježiša. K jeho charizme sa hlásia mužské i ženské spoločenstvá zasväteného života.

Bl. Mária Rivierová, zakladateľka Kongregácie sestier Obetovania Panny Márie, žila vo Francúzsku na prelome 18. a 19. storočia.

Rehoľná sestra bl. Mária Františka od Ježiša, vlastným menom Anna Maria Rubatto (1844-1904), pôvodom z Talianska, je zakladateľkou kapucínskych sestier terciárok v severotalianskom Loane. Apoštolovala v Latinskej Amerike službou chudobným v Uruguaji.

Bl. Mária od Ježiša, vlastným menom Carolina Santocanale, je zakladateľkou Kongregácie kapucínok Nepoškvrnenej Panny Márie Lurdskej. Žila na prelome 19. a 20. storočia na Sicílii.

Talianska rehoľníčka bl. Mária Dominika Mantovaniová (1862-1934) je spoluzakladateľka a prvá generálna predstavená Inštitútu malých sestier Svätej rodiny.

Vatican News TK KBS


V nedeľu 15. mája, sa vo Vatikáne uskutoční svätorečenie desiatich blahoslavených, ktorému bude predsedať pápež František. Ako dnes informovalo Tlačové stredisko Svätej stolice, slávnosť sa uskutoční o 10:00 na Vatikánskom námestí. Kanonizovaný bude aj francúzsky svedok vier…

Autor správy, foto a správu publikovala TK KBS on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Arcibiskup metropolita New Yorku: Boh plače, keď hľadí na Ukrajinu

Pi máj 6 , 2022
Keď Boh teraz hľadí na Ukrajinu, plače, povedal kardinál Timothy Dolan. Arcibiskup metropolita New Yorku v rozhovore s E-kai zhrnul svoju päťdňovú návštevu v znamení solidarity s ukrajinskými utečencami. Kardinál navštívil Poľsko, Slovensko a Ukrajinu. – KAI: Pricestovali ste s návštevou v znamení solidarity, aby ste sa mohli stretnúť s […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto