Biskup Imrich svätú omšu na Trnavskej novéne obetoval za lekárov a zdravotníkov

Emeritný pomocný biskup Spišskej diecézy Andrej Imrich pondelkovú svätú omšu na Trnavskej novéne 2021 obetoval za lekárov, zdravotníkov a všetkých, čo sú v ťažkých chvíľach šírenia nákazy koronavírusu v prvej línii. „Sú veľmi preťažení, unavení a starajú sa o naše zdravie a životy. Aby im Boh dal sily a vytrvalosti, aby to pre naše dobro zvládli, aby mali pocit dobrého svedomia, že robia to, čo sa Bohu páči,“ povedal na úvod svätej omše Mons. Imrich.

V homílii sa biskup Andrej Imrich venoval téme svätý Jozef – starostlivý a milujúci otec. „Nič krajšie a prepychovejšie sa nedá vymyslieť pre rast dieťaťa, ako je prívetivý rodinný krb milujúcich a obetavých rodičov. Toto Boh pripravil pre človeka, lebo je Bohom milovaná bytosť s ľudskou dôstojnosťou. Preto Boh chce, aby každý človek mohol vyrastať v spoločenstve otca a matky. Boh muža a ženu obdaroval takými schopnosťami, ktorými to môžu zabezpečiť. Kvalitne to môžu splniť, len keď vytvoria celoživotný zväzok,“ povedal Mons Imrich.

Svojmu Synovi Boh nezabezpečil prepychový palác, ani maškrtné jedlá, ale postaral sa o to, aby jeho Syn uzrel svetlo sveta v náručí milujúcej Matky a svätého pestúna. „Ježiš mal poslanie v živote aj trpieť, ale nie ako dieťa. Ohrozovaný už bol ako dieťa, ale láskavá starostlivosť svätého Jozefa a Panny Márie sa však stali zárukou, že ohrozenie malého Ježiša sa nedotklo,“ povedal s tým, že Boh požaduje od rodičov robiť všetko tak, aby ich deti netrpeli.

Boh zveril svätému Jozefovi starostlivosť o Svätú rodinu. V Evanjeliu čítame, že Jozef bol spravodlivý. Tieto slová napísal podľa Mons. Imricha svätopisec z vnuknutia Ducha Svätého. Teda Boh svätého Jozefa považoval za spravodlivého. „Je to muž spravodlivý, lebo chráni česť Panny Márie a život malého dieťaťa, ktoré ona nosí pod srdcom. Už tu sa prejavuje jeho starostlivosť o to, aby sa nikomu neublížilo,“ uviedol v homílii emeritný spišský pomocný biskup.

Zdroj: tkkbs.sk


TRNAVA 16. novembra 2021 – Emeritný pomocný biskup Spišskej diecézy Andrej Imrich pondelkovú svätú omšu na Trnavskej novéne obetoval za lekárov, zdravotníkov a všetkých, čo sú v ťažkých chvíľach šírenia nákazy koronavírusu v prvej línii. „Sú veľmi preťažení, unavení …

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Všetkým obetiam holokaustu Vičnaja pamjať☦️ Gréckokatolícky kňazský seminár v Prešove on Facebook

St nov 17 , 2021
Všetkým obetiam holokaustu Vičnaja pamjať☦️ Autor správy, foto a správu publikoval Gréckokatolícky kňazský seminár v Prešove on Facebook Zdroj Read More

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto

Bleskové správy