Zomrel kňaz Spišskej diecézy Ladislav Vrábel, len nedávno pôsobil aj v Trnavskej arcidiecéze

V 74. roku života a 51. roku života kňazstva zomrel spišský kňaz Ladislav Vrábel. Pohrebné obrady za zosnulého kňaza a svätá omša budú v pondelok 15. novembra 2021 o 12:00 v Kostole Božieho milosrdenstva v Ladcoch, kde budú aj pohrebné obrady.

Kňaz Ladislav Vrábel pôsobil ako kaplán v Bánovciach nad Bebravou. Ako farský administrátor v Ivanke pri Nitre, Nitra – Horné mesto, Predmier. Neskôr bol uvoľnený do služieb diecézy pre koordináciu náboženských činnosti GR ZVJS SR v Bratislave.

V Spišskej diecéze bol farárom v Žakovciach. Neskôr väzenský kaplán a biskupský vikár pre oblasť MS SR. Ako farský administrátor pôsobil v Kolačkove. Napokon bol výpomocným duchovným v Poprade.

V rokoch 2018 – 2019 bol vdp. Ladislav Vrábel presídlený zo Spišskej diecézy do Trnavskej arcidiecézy, kde pôsobil ako výpomocný duchovný vo farnosti Križovany nad Dudváhom v Trnavskom dekanáte. V poslednom období svojho života už žil na zaslúženom odpočinku.


SPIŠSKÁ KAPITULA 11. novembra 2021 – V 74. roku života a 51. roku života kňazstva zomrel spišský kňaz Ladislav Vrábel. Pohrebné obrady za zosnulého kňaza a svätá omša budú v pondelok 15. novembra 2021 o 12:00 v Kostole Božieho milosrdenstva v Ladcoch, kde budú aj pohrebné obrady.

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Bohoslužby v Katedrále sv. Jána Krstiteľa

Pi nov 12 , 2021
Pozrite si časy svätých omší a oznamy katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa na 32. týždeň v Cezročnom období (od 8. do 14. novembra 2021): Pondelok 8. novembra – Pondelok 32. týždňa v Cezročnom období (féria) – sv. omša o 7:30 h Utorok 9. novembra – VÝROČIE POSVIACKY LATERÁNSKEJ BAZILIKY (sviatok) […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto