V Trnave boli opäť ocenené najdlhšie žijúce manželské páry

V rámci Národného týždňa manželstva, ktorý sa uskutočnil 7. – 14. februára 2022, bola možnosť nominovať manželské páry, ktoré spolu žijú už niekoľko desaťročí. Nominácie Centrum pomoci pre rodinu zbieralo do 6. februára a získalo 40 nominácií za Trnavu a 19 nominácií za Piešťany.

„Vďaka nomináciám sme našli tri najstaršie páry z Trnavy, ktoré boli slávnostne ocenené za ich dlhoročný manželský zväzok, a jeden manželský pár «in memoriam»,“ povedal Michal Lipovský z Centra pomoci pre rodinu.

Tento rok teda boli ocenené manželské páry: Ľudmila a Michal Pokorní za 69 rokov manželstva, Magdaléna a Karol Šarmíroví za 68 rokov manželstva a Anna a Jozef Bočkoví za 66 rokov manželstva. Ocenenie «in memoriam» dostali Ľudmila a Anton Slovákoví za 69 rokov manželstva.

Viac čítajte tu:


TRNAVA 10. marca 2022 – V rámci Národného týždňa manželstva, ktorý sa uskutočnil 7. – 14. februára, bola možnosť nominovať manželské páry, ktoré spolu žijú už niekoľko desaťročí. Nominácie Centrum pomoci pre rodinu zbieralo do 6. februára a získalo 40 nominácií za Trnavu…

Autor správy, foto a správu publikovala Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Pápež: „V mene Boha vás žiadam, zastavte tento masaker!“

Ne mar 13 , 2022
S ďalšou mocnou výzvou sa zastal nevinných obetí vojny na Ukrajine pápež František. „V mene Boha vás žiadam: zastavte tento masaker!“ – vyslovil s dôrazom z okna nad Námestím sv. Petra v nedeľu 13. marca, v deň, keď vojna na Ukrajine trvá už 18 dní. Svätý Otec práve v tento […]

Čitatelia, ktorí si prečítali tento článok si prečítali aj tieto